Харчування




Харчування учнів

Організація харчування учнів


Найважливішою умовою для підтримки здоров’я, високої працездатності і витривалості людини є повноцінне і правильне харчування. Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного із основних факторів розвитку дитини.

          Життя учня зазнає змін вже з першого дня відвідування школи. Тому дуже важливо відразу ж організувати правильне харчування, що стане у нагоді при адаптації до нового середовища, а також закладе фундамент для формування міцного здоров’я. Недостатня кількість поживних речовин в дитячому віці негативно позначається на показниках фізичного розвитку, захворюваності, успішності, сприяє прояву обмінних порушень і хронічної патології.

          Тому адміністрація Лопушнянського ліцею приділяє велику увагу питанню життя і здоров’я дітей і підлітків. Особливо зараз гостро постало питання про організацію раціонального шкільного харчування. Харчування має бути збалансованим. Протягом дня дитина має отримувати необхідний для цього мінімум харчових і мінеральних речовин. Враховуючи , що більшість часу діти проводять у школі, то вони повинні повноцінно харчуватися.

З цією метою були розроблені основні завдання, які висвітлюють наступні питання:

  • забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням учнів школи;
  • створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;
  • зміцнення і модернізацію матеріальної бази приміщень харчоблоку школи ;
  • підвищення культури харчування;
  • забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

У школі організовано безкоштовне гаряче харчування для учнів 1-4-х класів, для учнів пільгових категорій (діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; учні з малозабезпечених сімей; діти учасників антитерористичної операції (операціїї об’єднаних сил) , діти з числа внутрішньо переміщених осіб) та учнів, які відвідують групи подовженого дня, за кошти батьків.

Щоденний контроль здійснюється бракеражною комісією, що реєструється у відповідних журналах. Обов’язковим є дотримання щоденного меню, яке затверджується директором школи. У меню учнів систематично включаються страви з м’яса, риби, молочних продуктів. Свіжа продукція надходить до їдальні невеликими партіями для щоденного використання, що забезпечує приготування сніданків та обідів належної якості.

          В закладі освіти створена робоча група , яка впроваджує систему НАССР  для контролю безпеки харчування, а саме аналізу небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування.

          Шкільна їдальня функціонує з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Вона світла, простора. В їдальні є інформаційні стенди. Біля їдальні знаходиться куточок для миття рук. 

        Інформація для батьків

Шановні батьки! Наразі тему здорового харчування можна беззаперечно назвати однією з найбільш популярних та актуальних у світі.  Повноцінне харчування – це одна з ключових складових для здорового розвитку дитини. Що приготувати дитині в школу? Щоб дитина з’їла перекус із задоволенням, їжа не повинна швидко псуватись, а також має бути смачною та корисною. Адже головне правило шкільних перекусів – не зашкодь!

Харчування відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання школярів. Воно не тільки сприяє загальному зміцненню організму дітей, але також може впливати на їхню працездатність і успішність. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вберігають дитину від численних хвороб, а й роблять її бадьорішою і уважнішою.

Раціональне харчування учнів будується на дотриманні трьох основних принципів:

  • забезпечення відповідності енергетичної цінності раціону харчування енергозатратам організму;
  • задоволення фізіологічних потреб організму у визначеній кількості енергії і співвідношенні у харчових речовинах;
  • дотримання оптимального режиму харчування, тобто фізіологічно обґрунтованого розподілу кількості споживаної їжі протягом дня.

Їжа у школі має бути не тільки корисною, але й смачною і різноманітною. Тому в Україні розгорнуто реформу шкільного харчування. Новацій має зазнати не тільки склад шкільного меню та рецептури приготування, але й форми організації харчування, рекомендації до обладнання харчоблоків та роботи з постачальниками, а також підходи у формуванні культури здорового харчування у школярів, як наскрізної компетенції Нової української школи.

Корисні перекуси: що покласти в ланч-бокс школярам?

Харчування учасників освітнього тпроцесу